Connect with us

Lajme

MPJ paralajmëron qytetarët: Mos kaloni për Serbi

Njerëzit në Kosovë janë paralajmëruar për të shmangur sa më shumë udhëtimet e tyre përmes Serbisë fqinje pas arrestimit ‘’të papranueshëm’’ të një kosovari tjetër, i cili renditet i dyti vetëm për një muaj.

Published

on

Ministria e Jashtme në Prishtinë ka thënë se akti i fundit ndodhi të premten derisa policia serbe arrestoi shtetasin e Kosovës, Hilmi Kelmendin gjersa po udhëtonte në Gjermani, njofton Klan Kosova.

36 vjeçari u arrestua në bazë të një urdhri të gjykatës për dyshimin se kanë kryer krime lufte gjatë viteve 1998-1999 në luftën e Kosovës.

Lajmin e ka konfirmuar një zyrtar i Ministrisë së Brendshme në Beograd, shkruan Sky News, përcjellë Klan Kosova.

Ky arrestim vjen pasi policia serbe të njëjtën gjë bëri edhe me Drejtorin e Policisë së Kosovës në zonën veriore të Mitrovicës, Nehat Thaçin i cili kaloi po ashtu përmes këtij vendi në fund të shtatorit.

Ministria e Jashtme e Kosovës, ka bërë thirrje tashmë për të gjithë qytetarët të cilët për çfarë do arsye zgjedhin Serbinë si vend transit, le të i shmangen sa më shumë të jetë e mundur në muajt e ardhshëm.

‘’Ky arrestim është i papranueshëm dhe rrezikon shumë procese të arritura gjatë dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë’’, ka thënë një zëdhënës i ministrisë së jashtme të Kosovës, shkruan Sky News.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending