Connect with us

Lajme

MPJ – ja paguan 40 mijë euro për të marrë këshilla që të sigurojë njohje 

Published

on

Ministria e Punëve të Jashtme është zotuar të paguajë së paku 40 mijë euro për shërbime të një Akademie me bazë në Britani të Madhe, në krye të së cilës janë dy kosovarë: Nora Weller, drejtoreshë themeluese, dhe Gëzim Visoka, drejtues i kërkimeve.

Marrëdhënia kontraktuale është lidhur më 24 gusht, nëpërmjet një Memorandumi mirëkuptimi, në të cilin për Ministrinë ka firmosur drejtori i përgjithshëm, Albert Prenkaj, ndërsa Nora Weller për “Cambridge Academy of Global Affairs” (CAMGA) , shkruan sot “Koha Ditore”.

Mbështetur në dokumentacionin që e ka siguruar gazeta, qëllimi i Memorandumi është që CAMGA të ofrojë këshilla profesionale dhe ndihmë në katër fusha, nëpërmjet të cilave mund të rrisë përpjekjet e MPJ-së për të siguruar njohje diplomatike.

Përpos që parashihet të ofrohen këshilla të ekspertëve për çështjet e politikës së jashtme, është planifikuar të hartohet edhe një dokument, nëpërmjet të cilit synohet rritja e argumenteve ligjore dhe politike në favor të njohjes diplomatike të Kosovës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending