Connect with us

Lajme

MPJ: Deri tash asnjë shtetas kosovar nuk është prekur nga sulmi në Stamboll

Published

on

Ministria e Punëve të Jashtme ka njoftuar qytetarët e Kosovës se në bazë të informatave zyrtare, të pranuara nga Ambasada e Kosovës në Ankara dhe Konsullata në Stamboll, deri më tash asnjë shtetas i Kosovës nuk është prekur nga sulmi i mbrëmshëm në Aeroportin Ndërkombëtar Ataturk në Stamboll.

“MPJ po vazhdon të përcjellë me shqetësim zhvillimet në Turqi pas sulmit tragjik që ua mori jetën dhjetëra qytetarëve dhe që plagosi shumë të tjerë.

Në këto momente tragjike, MPJ solidarizohet me shtetin turk dhe popullin e tij dhe do të përkrahë institucionet e atjeshme”, thuhet në njoftimin për media.

Ndërkohë për shtetasit e Kosovës që mund të ndodhen në Turqi, apo familjarët e tyre, MPJ ka vënë në dispozicion këtë numër telefoni për të adresuar çfarëdo pyetje në rast nevoje.

Numri i telefonit është: +905309548870.

MPJ së bashku me shërbimin e saj diplomatik është në shërbim të të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending