Connect with us

Lajme

MPB-ja mbulon 20 pozita me ushtrues detyre

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme 20 pozita vazhdojnë të mbulohen me ushtrues detyre, me gjithë rekomandimet që Zyra e Auditorit të Përgjithshëm i kishte dhënë në raportin e vitit të kaluar, duke kërkuar që procedura e rekrutimit të fillojë me kohë dhe të mos zgjatet periudha e funksionit si ushtrues detyre, shkruan sot Koha Ditore.

Published

on

Kjo çështje ishte ngritur edhe në raportin e vitit 2014 të Zyrës së Auditorit, në të cilin MPB-ja kishte 14 pozita me ushtrues detyre. Ky numër më 2015 ishte rritur në 19, ndërsa më 2016 në 20 pozita.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending