Connect with us

Sporti

Mourinho: Kurrë nuk do ta shesë Wayne Rooney

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka deklaruar se nuk do ta vendosë veten në pozitë që të marr vendimin për shitjen e yllit anglez.

Published

on

Rooney që nga ardhja e portugezit në skuadër është lënë disa herë jashtë formacionit bazë. Por Mourinho e shikon si një legjend të klubit dhe i pyetur nga Sky Sport se a do të shiste anglezin ai është përgjigjur duke thënë ‘jo’.

“ Unë kurrë nuk do të marr vendimin. Një lojtar si Rooney, historia e tij që kurrë nuk do të harrohet në këtë klub, nuk mendojë se klubi apo unë do dëshironim të marrim atë vendim”, tha Mourinho.

“Unë e kam vendosur në bankën rezervë për tre ndeshje rresht. Kjo është e vështirë për të, e për mua, pra kjo është të jesh i pamëshirshëm, të vendosësh interesin e klubit para lojtarit. Në këso raste edhe legjendat, të vendosesh një lojtar të kalibrit të Rooney në bankë me statistikat që ka për klubin dhe kombëtaren është e vështirë”, shtoi strategu portugez.

Rooney ka më shumë se 500 paraqitje për Manchester United duke shënuar plot 246 gola. Kapiteni i United do të mungojë në përballjen ndaj Chelsea në Stamford Bridge. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending