Connect with us

Showbiz

Motra e Michael Jackson për konvertimin në islam: Kam gjetur paqe

Para disa ditësh, fotot e Janet Jackson bënë xhiron e botës.

Published

on

 

Këngëtarja e njohur për stilin e saj të shfrenuar të jetës dhe performancat erotike në skenë, ishte veshur si myslimane.

Transformimi i 50-vjeçares i habiti të gjithë.

Motra e Michael Jackson është shtatzënë.

Miqtë e saj thanë për “The Sun” se ajo është konvertuar në myslimane pasi u martua me një miliarder misterioz nga Katari.

Ëissam Al Mana është 9 vjet më i madh se ajo.

Miqtë thonë se ajo është trullosur plotësisht prej tij.

Të dy u martuan në mënyrë sekrete në vitin 2012.

Një burim tha: “Kur viziton familjen e Ëissam në Lindjen e Mesme, Janet nuk vë makijazh, nuk mban zgjatime flokësh dhe vishet me rroba tradicionale myslimane”.

“Ajo ndjen se ka gjetur shtëpinë e saj me fenë e re. Ajo ka kaluar shumë kohë duke e studiuar këtë fe”.

“Ditët e performancave erotike kanë mbaruar me kohë”.

Çfarë ndryshimi për një këngëtare që e nisi karrierën e saj me një kopertinë në revistën “Rolling Stone”, që cilësohet si një nga kopertinat më seksi në botë.

Në vitin 2008, ajo u bënte kërcime në prehër fansave.

Në vitin 2004 shkaktoi një skandal, kur zbuloi gjoksin gjatë performancës në “Super Boël”.

Në atë kohë, emri i saj ishte më i kërkuari në internet.

Por kush është personi që qëndron pas këtij ndryshimi radikal?

I shoqi ka lindur në Doha të Katarit, por është rritur në Londër.

Ai është drejtor ekzekutiv i grupit Al Mana.

Mendohet se ka një pasuri prej 820 milionë sterlinash.

Ai mori drejtimin e një kompanie që ishte themeluar nga i ati, por e ngriti atë shumë lart, falë edukimit që mori në Londër.

“Ne e kemi në gjak, ne jemi tregtarë. Kur isha fëmijë, shikoja pasaportën e babait dhe profesioni ishte: tregtar”.

“E pyeta mamanë dhe ajo më tha se ne jemi tregtarë. Ne jemi krenarë për këtë, është si trashëgimi”.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending