Connect with us

Sporti

Moto GP, Dovizioso triumfon në Malajzi

Shi dhe pistë e lagur në pistën e Malajzisë për garën e radhës të Moto GP. Në Sepang vijën e finishit e preu i pari Andrea Dovizioso me Ducatin zyrtar, duke lënë pas Valentino Rossin dhe Jorge Lorenzon, dy pilotët e Yamahas.

Published

on

Kjo është fitorja e parë e Doviziosos me motorin Ducati, ndërsa Rossi me këtë vend të dytë siguroi matematikisht vendin e dytë në klasifikimin e përgjithshëm të pilotëve, transmeton tch.

Ndërkohë, Marc Marquez, ai që e ka fituar tashmë këtë kampionat, është rrëzuar sërish, së bashku me Crutchlow dhe Iannone, në kohën që po udhëhiqnin garën.

Në vend të katërt e të pestë përfunduan garën Barbera dhe Baz, të dy me Ducati privat.

Quarta e quinta le Ducati private di Barbera e Baz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending