Connect with us

Lajme

Moti në Kosovë, a do të ketë borë në ditët në vazhdim?

Këto ditët e fundit në Kosovë është duke mbajtur mot i ndryshueshëm me të reshura.

Published

on

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të mbajë mot me vranësira te shpërndara dhe  me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 0 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 7-14 gradë Celsius, njofton IHMK, transmeton Indeksonline.

Shtypja atmosferike do të mbetet e larte mbi vlerat e normales, por që diten e premte ka tendencë të ketë ulje për 10-15 milibar dhe  të krijoj kushte për mundësi qe vende-vende te ketë reshje shiu gjatë së shtunës, por kjo situatë meteorologjike nuk do te ndikoj ne uljen e vlerave te temperaturave maksimale.

Do të fryjë erë nga drejtimi i  verilindjes dhe me tej nga jugperëndimi me shpejtësi deri 9m/s.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending