Connect with us

Lajme

Mosuli mund t’i fusë në luftë Turqinë dhe Irakun

Iraku dhe Turqia po kërcënojnë se do të hyjnë në luftë me njëra tjetrën, pasi që s’po mund të merren vesh se kush duhet ta ketë nën kontroll Mosulin pasi që të mposhtet Shteti Islamik.

Published

on

Tanket dhe artileria turke, kanë hyrë në qytet dhe Kryeministri i Irakut Haider al-Abadi ka thënë se Iraku nuk do luftë me Turqinë, mirëpo është i gatshëm të luftojë nëse kjo është e nevojshme.

Konfrontimet po bëhen edhe më të ashpra pasi ushtria irakiane ka hyrë në zonën e militantëve Shiitë në lindje të Mosulit, shkruan The Independent

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending