Connect with us

Lajme

Moskujdesi ndaj personave me probleme mendore vë në rrezik jetën e qytetarëve

Published

on

Në lagjen “Bregu i djegur” në Gjilan një person me të meta mendore ka plagosur me thikë një vajzë 11-vjeçare.

Në vendin e ngjarjes kishte dalë edhe Policia e Kosovës, me ç’rast në ballafaqim me të njëri nga policët është qëlluar me thikë, shkruan sot Koha Ditore.

Polici tjetër, Fidan Kurtalani, i cili edhe ai pohohet të ketë qenë cak i sulmit, në vetëmbrojtje ka shtënë me armë zjarri duke lënë të vdekur 36-vjeçarin Besim Ramadani.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, ka thënë se polici ka qenë i detyruar të përdorte armën zyrtare si zgjidhje e fundit për të shpëtuar jetën. Pas plagëve të marra, polici Kurtalani është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Hashani ka bërë të ditur se edhe vajza e mitur e moshës rreth njëmbëdhjetëvjeçare është dërguar fillimisht në Qendrën Emergjente në Gjilan, e pastaj për shkak të natyrës së plagëve është dërguar në QKUK.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending