Mos bëni plan për plazh të dielen, moti…

Periskopi.com Lajme

Ashtu siç kishin lajmëruar sinoptikanët, reshjet e shiut në formë stuhie nisën.

Dje në mbrëmje qyteti i Korçës për 30 minuta u godit nga reshje të forta që shkaktuan edhe përmbytje në rrugët e qytetit.

Reshjet pushuan shpejt duke u zhvendosur në zonën e fushës së Korçës.

Sinoptikanët parashikojnë që pasditen e të shtunës dhe veçanërisht ditën e dielë do të ketë reshje shiu në zonën e jugut të Shqipërisë por edhe në bregdet.

 

Shpërndaje në: