Connect with us

Lajme

Morina: Qeveria të jetë gjithëpërfshirëse pa PDK dhe Listën Serbe

Published

on

Kosovës u duhen institucione të cilat nuk duhet të mbesin peng i Listës Serbe.

Këtë e thotë analisti politik Bajrush Morina që shton se Lista Serbe nuk duhet të jetë fare pjesë e qeverisë, njofton Klan Kosova.

“Kryeministrin e ka caktuar votuesi me 11 qershor, dhe nëse dikush ka humbur ka humbur janë PDK dhe LDK”.

“Politikisht dhe moralisht do t’i takonte kandidatit të VV-së të mandatohej për kryeministër”, ka shtuar ai në Info Magazine.

Por më tej Morina thekson se zgjidhja më e mirë është zgjedhja e një kandidati koncensual, nga partitë politike, ku aty nuk do të duhej të përfshihej përveç Listës Serbe dhe PDK.

Ai ka shtuar se PDK i ka sjell shumë dëme vendin, prandaj duhet të shkojë në opozitë.

Kur ka folur për kontrabandimin e deputetëve, Morina ka theksuar se dikur edhe Ukë Rugova kishte vepruar njësojë me “Listën Dr. Ibrahim Rugova”.

“ PDK i ka sjellë aferat më të mëdha politike të vendit. PDK është ajo parti që e ka shantazhuar opinionin e vet me aferat Pronto 1 dhe 2”, ka thënë Morina.

“PDK e ka sjellë zhvillimin ekonomik në minimum”, ka vazhduar ai.

Morina ka shtuar se paritë që e formojnë qeverinë duhet të jenë të forta me numra dhe jo më muskuj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending