Mori kritika që në paraqitjen e parë, Shkodran Mustafi nuk heqë dorë: ‘Dua të qëndrojë në Bundesligë për shumë vite’

Periskopi.com Sporti

Përkundër faktit se u kritikua në paraqitjen e parë me klubin gjerman, Schalke, mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi planifikon të mbetet në kampionatin gjerman edhe përtej këtij sezoni, përcjell Periskopi.

Sipas mediumit Sport Bild, Mustafi dëshiron të qëndrojë në Gjermani përtej verës, por nuk ka gjasa që ai të mbetet me Schalke.

Me shanset e Schalkes për rënie nga kategoria, e ardhmja e Mustafit duket të jetë diku tjetër në Bundesliga.

Mustafi ka luajtur  gjithsej 102 ndeshje në Premier League, 64 në La Liga, 50 në Serie A, 30 në Europa League, 12 paraqitje në Champions League, 3 në Kupën e Botës dhe 1 në Bundesligë. /Periskopi

Shpërndaje në: