Connect with us

Sporti

Montella: Për Milanin fillon një sezon i ri

Trajneri italian, Vicenzo Montella ka deklaruar se për ekipin e tij fillon një sezon i ri pas fitores në derbi ndaj Juventus.

Published

on

Ai në deklaraten pas ndeshjes i ka paralajmëruar lojtarët e tij se duhen të jenë të kujdesshëm, pasi që skuadrat do të fillojnë të shikojnë një Milan ndryshe dhe do të përgaditen më mirë se herën e kaluar.

“Nuk mund ta mposhtësh Juven pa vuajtur. Më pëlqeu shumë kuraja dhe vetëbesimi që tregoi skuadra ime në momente të caktuara, por jo gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa duhet t’i rregullojmë këto”, tha Montella.

“U thash lojtarëve të mi se sezoni i ri fillon tash, sepse pas këtij kundërshtari, të gjithë të tjerët do të kenë pritje të ndryshme nga ne”.

“Ata do të luajnë ndryshe ndaj nesh dhe presioni mbi ne do të jetë tjetër fare”, ka deklaruar trajneri, i cili është shprehur tejet i kënaqur me triumfin. 

Milan ka ndryshuar në stilin e lojës me ardhjen e Montellas dhe janë në rrugë të mbarë për të kandiduar për titull në Seria A. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending