Momenti kur mbështetësi i Trumpit absolutisht çmendet para kamerave: Biden po i vjedh zgjedhjet, mediet po e mbulojnë

Periskopi.com Lajme

Joe Biden është në pozitë të mirë të arrijë numrat e duhur për t’u shpallur presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Biden është duke prirë aktualisht para rivalit dhe presidentit aktual të Amerikës, Donald Trump, shkruan Periskopi.

Fushata elektorale u përshkua nga momente e incidente kontraverse si asnjëherë më parë.

Ndërkohë, së fundmi Biden kërkoi që të lihet urrejtja prapa pas këtyre zgjedhjeve, por një mbështetës i Trumpit në Nevada pati plane tjera.

Derisa po zhvillohej një konferencë në ambient të jashtëm për mbarëvajtjen e zgjedhjeve, një mbështetës i Trumpit ndërhynë duke bërtitur para kamerave.

”Familje kriminale Biden po i vjedh zgjedhjet. Mediet po e mbulojnë,” shprehet ai, duke i përsëritur disa herë këto fjalë, para se të largohej.

Shikoni videon e mëposhtme. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: