Connect with us

Lajme

Momenti kritik: Nga “Dhoma e Luftës” prej ku Trump dha urdhrin për sulm në Siri (Foto)

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer ka publikuar një fotografi të presidentit Donald Trump dhe këshilltarëve të tij më të lartë nga Florida nga momentet e takimit kur u mor vendimi për të bombarduar bazat ushtarake të Bashar Al Assadit.

Published

on

Nga një dhomë e njëjtë, siç quhet, “dhoma e luftës”, në vitin 2011 edhe presidenti i atëhershëm Barack Obama kishte marrë vendimin që të ndërmerret aksioni për vrasjen e ish-liderit të Al Kaidas, Osaba Bin Laden, shkruan Periskopi.

Derisa Trump ekipin e tij e mblodhi në Florida, Obama kishte mbledhur ekipin e tij në një dhomë të veçantë në Shtëpinë e Bardhë.

Dje, Ushtria Amerikane sulmoi një ndër bazat e Assadit ku dyshohej për armë kimike me 59 raketa të llojit “Tomahawk”.

Pesë sirianë mbetën të vdekur nga ky sulm, derisa reagimet të shumta pasuan pas ngjarjes. /Periskopi/

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending