Moment rrëqethës, qeni nxirret nga rrënojat e tërmetit (Video)

Një gjest i mrekullueshëm është parë në Itali nga disa zjarrëfikës të cilët kanë arritur ta shpëtojnë një qen që kishte mbetur nën rrënoja.

Periskopi.com Lajme

Ekipet e shpëtimit kanë parë njëren këmbë të qeni e cila lëvizte dhe pas kësaj ata i janë përveshur punës për ta shpëtuar atë.

Pas disa minutave rrëmirje të dheut, zjarrëfikësit ia arritën që ta nxjerrin qenin e gjallë të cilën menjëherë filluan ta ushqenin. Qeni ka arritur të mbijetojë edhe pas tre ditë qëndrimi nën rrënoja./Indeksonline/

Shpërndaje në: