Connect with us

Lajme

Molliqaj thotë se kjo është skema e krimit të organizuar brenda Policisë së Kosovës

Published

on

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka publikuar një skemë sipas së cilës pasqyrohet ”krimi i organizuar brenda Policisë së Kosovës”.

”Kjo është skema e krimit të organizuar brenda Policisë së Kosovës, e cila ka bërë që Kosova të shndërrohet në parajsë të krimit të organizuar dhe në vend tranzit të trafikimit.”, ka shkruar Dardan Molliqaj.

Kësaj skeme i prin kryeparlamentari Kadri Veseli, pastaj si i dyti renditet deputeti i PDK-së, Elmi Reçica, si dhe vendin e tretë e mban drejtori i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni.

Sipas skemës e cila është punuar me referenca të marra nga hulumtimet e Preportr, Gazetës Blic, Kosova Online, Kadri Veseli kontrollon sektorët më të rëndësishëm përmes njerëzve të vet, e kaluara e të cilëve vjen nga Shërbimi Informatik i Kosovës (SHIK).

Kështu për shembull, njeriu i dytë i SHIK’ut, Elmi Reçica dhe deputet i PDK’së, kontrollon Departamentin e Operacioneve në Polici dhe Drejtorinë e Krimeve Ekonomike. Departamenti i operacioneve udhëhiqet nga Rashit Qalaj i cili është shok i Reciës. Drejtoria e Krimeve Ekonomike udhëhieqet nga Emin Beqiri i cili ka qenë zyrtar i SHIK’ut.

Njësiti anti – terror sipas kësaj skeme, kontrollohet përmes Ilmi Ramadanit dhe Zenun Pajazitit, i pari këshilltar i Kadri Veselit dhe i dyti shef i GP të PDK’së. Drejtor i njësitit Anti – terror është Luan Keka, i cili është shok i Zenun Pajazitit dhe bashkëshorten e ka pasur ish – kandidate e PDK’së.

/Periskopi/

Më poshtë keni skemën e shfaqur, brenda së cilës janë pasqyruar edhe referencat:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending