Connect with us

Lajme

Molliqaj: Sapo paraqitëm fakte mbi kriminalitetin e Policisë, ata filluan panikun me terrorizmin

Mobilizimit të Policisë së Kosovës për festën e pashkëve me arsyetimin e një sulmi potencial terrorist, i është përgjigjur sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj.

Published

on

Ai ka thënë se arsyeja pse Policia po krijon panik është që ta shmang pushtetin nga e vërteta.

Molliqaj ka thënë se arsyeja pse Policia u mobilizua deri në këtë masë është sepse dje, Vetëvendosje paraqiti faktet rreth kriminalitetit të tyre.

“Pushtetet autoritare krijojnë panikë dhe gjendje të jashtëzakonshme sa herë që duan të shmangen nga e vërteta. Strukturat kriminale brenda Policisë së Kosovës, në vend që të përgjigjjen për faktet që i paraqitëm dje rreth kriminalitetit të tyre, krijuan situatë panike, për të cilën sot po thonë tash “situata është e qetë dhe stabile, nuk keni pse të shqetësoheni”, ka shkruar ai në Facebook.

Sipas Molliqajt, fakti që këta individë që e kanë kapur Policinë e Kosovës, “janë fshehur si struci dhe nuk e thanë as një fjalë për faktet e paraqitura dje, po i konfirmon pretendimet tona.” /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending