Connect with us

Lajme

Molliqaj: Astriti nuk ka vdekur në spital, ëshë dërguar i vdekur në spital. Kjo është e vërteta!

Në një konferencë të jashtëzakonshme që po mban Lëvizja Vetëvendosje lidhur me vdekjen e papritur të aktivistit Astrit Dehari, sekretari organizativ i saj, Dardan Molliqaj tha se organeve të shtetit po iu ngutet për të dalë me deklarata rreth vdekjes së tij, ndërkohë që s’është bërë autopsia ende.

Published

on

Molliqaj tha se Dehari nuk ka vdekur në spital, por ai është dërguar i vdekur në Spitalin e Prizrenit.

“Astriti nuk ka vdekur në spital, Astriti ka shkuar i vdekur në spital. Kjo është e vërteta”, tha Molliqaj.

Molliqaj, tutje theksoi se Dehari para një jave kishte bërë analizat shëndetësore në burg dhe asnjë problem shëndetësor nuk ishte konfirmuar nga këto ekzaminime. Sipas tij, Dehari nuk kishte marrë medikamente derisa qëndronte në burg.

” Astriti para një jave i ka bërë analizat në burg  dhe u konfirmua se nuk vuan nga asnjë problem. Si u bë që vdiqën nga medikamentet në burg derisa ai nuk ka marrë asnjë medikament në burg?”, ishte një ndër pyetjet e Molliqajt.

Molliqaj theksoi se deklaratat kundërthënëse të organeve kompetente janë për t’u hetuar. C

Duke thënë se dita e djeshme ishte një ndër ditët më të vështira në jetën e tij dhe të aktivistëve të VV-së, Molliqaj tha se përgjegjësia për vdekjen e Deharit i takon institucioneve. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending