Connect with us

Lajme

Mogherini viziton Rusinë për herë të parë

Published

on

Shefja evropiane e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të shkojë javën e ardhshme në Rusi, ku nuk ka vajtur asnjëherë deri tani për shkak të tensioneve me Moskën për krizën ukrainase.

Vizita e saj në Rusi, më 24 prill, do të mbyll një turne në të cilën do të vizitojë Kinën dhe Indinë duke filluar nga 19 prilli.

“Në Moskë, përgjegjësja e lartë e BE-së për Punët e Jashtme do të takohet me shefin rus të diplomacisë, Sergei Lavrov për të biseduar për çështje urgjente të politikës së jashtme, në veçanti konflikti në Siri”, njoftojnë shërbimet e saj për shtyp.

Njoftimi i kësaj vizite vjen në momentin ku sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson gjendet në Moskë në një kontekst tensionesh të larta pas sulmit kimik të dyshuar të 4 prillit në Siri, që Uashingtoni iu përgjigj me një sulm kundër një baze ajrore siriane.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending