Connect with us

Showbiz

Moderatori shqiptar ju tregon si të humbisni 12 kg me seks e puthje (Foto)

Published

on

Një vijë e hollë e ndan natyrën e vërtetë të Dorian Ramaliut me aktrimin.

Moderatori i programit investigativ “Fiks Fare” hedh e pret batuta në ekran me kolegun e tij Devis Muka, por mund t’ju vërtetojmë se ky është stili i komunikimit të tij edhe në jetë.
Pak ditë më parë, ai pushtoi rrjetet sociale me foton “hot”, ku shfaqej me peshqir dushi në ballkonin e një hoteli gjatë pushimeve, që po kalonte në Sivota të Greqisë.

Për peshën fiks fare që ka arritur pas dobësimit 12 kilogramë, dashurinë, seksin, alkoolin dhe kokainën, moderatori rrëfehet me dhe pa humor në këtë intervistë ndryshe për gazetën ”Panorama”:

Si e ka ndryshuar stilin tënd të jetesës puna e përnatshme në televizion si moderator i “Fiks Fare”?

Sigurisht që ka ndryshuar stili im i jetesës, pasi tani duhet të ndjek tjetër regjim, e duhet të jem më i koncentruar e i vëmendshëm për çdo ngjarje që ndodh. Për shembull, nëse dikur mund të më kapte mesnata jashtë, tani s’ia toleroj vetes këtë, veçse në fundjavë.

Fotografia jote me peshqir që postove nga ballkoni i një hoteli bëri xhiron e rrjeteve sociale. Si ia ke dalë të dobësohesh kaq shumë?

Duke bërë dashuri, duke dashuruar çdo ditë e më shumë. Më saktë t’ju them lodhje, konsumim perfekt. Ua sugjeroj atyre që duan të humbin kilogramë në peshë!

Po thua se të ka dobësuar seksi, me pak fjalë?

Për mua s’ka dashuri pa seks.

Po seks pa dashuri bën ti?

Ah jo! Për mua seksi pa dashuri është si të punosh pa rrogë. Kësaj i thonë lodhu kot, po s’ka përfitim.(qesh)

Pra je i dashuruar?

Nuk do të flisja e s’do të dobësohesha kaq shumë, po të mos isha i dashuruar… (qesh).

Kush është ajo?

Sa ta zbuloj mirë kush është, do t’jua prezantoj.

Dobësimi në rastin tënd ka lidhje me ndjenjat, apo me lodhjen fizike?

Sigurisht që me të dyja, duke eliminuar apo zëvendësuar vaktin e darkës në orët e vona me seksin. Brumërat dhe ëmbëlsirat gjatë ditës me ndjenjat. Ah, pa harruar puthjet, pasi sa herë më vjen dëshira për të ngrënë, dhuroj një puthje. Nga ky regjim kam humbur 10 kilogramë, maksimumi 12 kg. Uroj mos ta lë ndonjëherë këtë dietë, se do të jetë lehtësisht e dallueshme pastaj.

Përveç kalorive që djeg nga puthjet dhe seksi, sa i takon menusë ditore, çfarë konsumon më shumë aktualisht për të arritur këtë formë?

Ok. Bëhemi pak seriozë tani , vërtet! Atëherë unë konsumoj perime, drithëra, fruta. Sa më pak brumëra dhe ëmbëlsira, sa më pak yndyrna dhe në vend të mishit të kuq konsumoj mishin e bardhë, pra filetot e pulës. Dhe sigurisht shumë ujë gjatë ditës.

Je i varur nga kafet dhe sporti në jetën e përditshme?

Pa një mesazh në celular dhe kafen e mëngjesit, mua s’më hapen sytë. Me sport fatkeqësisht s’merrem.

Nga alkooli apo kokaina, kur del për qejf?

(qesh) Pak alkool po, dhe aspak kokainë. Jo për gjë, por s’kam nevojë për stimulues, duke qenë se kam energji me tepricë.

Kur mendon se do ta ndiesh veten “Fiks fare” me peshën?
Me peshën tani ndihem “Fiks”. Ndihem mirë kështu…

Sa për punën në televizion, do të jeni sërish ti dhe Devis Muka moderatorët e sezonit që vjen në “Fiks Fare”, apo do të ketë ndryshime?

Me në krye Filip Çakulin, kokën e emisionit, Denisën qafën e emisionit dhe gjithë stafin e “Fiks Fare”, sezonin e ardhshëm vijmë akoma më në formë. Nga e hëna në të premte do të keni se çfarë të shihni në TCH!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Ja si dukej Vuçiqi si 10-vjeçar (Video) 2021

Published

on

Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestimit “Radost Evrope”, kur rastësisht deklaratë për këtë televizion dha presidenti i sotëm i këtij shteti, Aleksandar Vuçiq, atëkohë dhjetëvjeçar.

Ai foli rreth ndeshjes që u luajt gjatë atij manifestimi me shokët nga jashtë shteti, por edhe rreth djaloshit nga Austria të cilin gjatë atij viti e kishte mysafir në shtëpinë e tij, meqë fëmijët që vinin në kuadër të këtij manifestimi qëndron tek filloristët beogradas.

Presidenti i sotëm serb atëkohë e mori në shtëpinë e tij djaloshin nga Austria me emrin Leopold Viser.

Ai ishte shumë i interesuar për sport, veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur. Me kërkesën e tyre ne këtu e kemi zhvilluar një ndeshje miqësore dhe e kemi fituar, por pavarësisht gëzimit tonë dhe pikëllimit të tyre, ne kemi mbetur miq të vërtetë, miqësinë e të cilëve nuk do ta mund ta humb askush. Emri i tij ishte Leopold Viser dhe pseudonimi i tij ishte Pondi”, tha 10-vjeçari Vuçiq.

veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur

Continue Reading

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Trending