Connect with us

Lajme

MKRS paguan 80 mijë euro, punët nuk kryhen

Published

on

Gjetjet janë konstatuar nga Zyra e Auditorit të Përgjithshëm të Kosovës. Sipas raportit të kësaj zyre, MKRS-ja ka dhënë 84.579 euro për punët që nuk janë kryer në palestrën e Istogut, shkruan sot Koha Ditore.

Zyrtarët e MKRS-së arsyetohen se mjetet e dhëna kanë shkuar për punët që kanë dalë gjatë ndërtimit. Sipas tyre, kjo nuk është tragjike. Ata i shqetëson që palestra nuk është gati, e sipas planit, këtë vit do të duhej të ishte në shfrytëzim të klubeve istogase.

Palestra e sporteve në Istog, e nisur së ndërtuari shumë vjet më parë, këtë vit është dashur të jetë në shfrytëzim të atyre pak klubeve që ka ky qytet.

Por kjo palestër ende nuk ka përfunduar. E as që është afër.

Madje, së fundi Zyra e Auditorit të Përgjithshëm e Kosovës ka gjetur se Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve (MKRS) ka bërë shkelje, duke bërë një pjesë të pagesës te punëkryesi pa u kryer punimet.

Në Raportin e auditimit thuhet se nuk janë kryer instalimi i ngrohjes dhe tubacionit, instalimi i elementeve të sanitarisë, vendosja e dyerve, punët e ngjyrosjes, ndriçuesit elektrikë dhe gjëra të tjera. Vlera e dhënë për punët që nuk janë kryer është 84.579 euro.

Por në MKRS i arsyetojnë këto mjete, duke thënë se me ato para punëkryesi ka kryer punë që nuk ishin në projekt, por që kanë dalë si nevojë gjatë ndërtimit, gjë që, sipas raportit, nuk është mbështetur me dokumentacion.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending