Connect with us
Ali Ahmeti Ali Ahmeti

Lajme

Mjerimi i shqiptarëve në Maqedoni vazhdon, Ali Ahmeti gojën plotë premtime për vende pune

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) e ka promovuar në Shkup programin e saj zgjedhor, që sipas Ali Ahmetit, përmban pikat e qeverisjes për katër vitet e ardhshme, 2016-2020.

Published

on

Ahmeti më tej tha se në program është përmbledhur energjia intelektuale dhe e ekspertëve të dëshmuar në sferën e tyre, duke kërkuar që asnjë familje shqiptare të mos mbetet, me më së paku një të punësuar, pikë kjo e pjesës ekonomike të programit të kësaj partie.

Artan Grubi, bartës liste në Njësinë zgjedhore 1, u zotua se BDI-ja do t’i zbatojë të gjitha udhëzimet e Komisionit Evropian, duke theksuar se do të ketë transparencë në sundimin e ligjit. Ai tha se rruga e Maqedonisë është vetëm drejt BE-së dhe NATO-së.

Ndërkaq, Xhevat Ademi tha se për BDI-në, në katër vitet e ardhshme, parësore do të jetë dygjuhësia, pra përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe./Telegrafi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending