Connect with us

Lajme

Mjekët pa licencë stentuan pacientët, operimet i kryen ata që nuk ishin kardiokirurgë

Published

on

Kardiologët kujdestarë të QKUK-së ose të spitaleve publike i kanë telefonuar spitalet “EDA” dhe IMH sa herë në këto qendra është paraqitur ndonjë pacient me probleme në zemër, shkruan sot Koha Ditore.

Në hyrjen e pasme të QKUK-së, sipas dosjes së hetuesisë për aferën “stenta”, dyshohet se kanë qëndruar dy autoambulanca të këtyre dy spitaleve. Në dëshmitë e deponuara nga pacientët ose familjarët e tyre në Prokurorinë e Shtetit thuhet se pas pranimit në QKUK në shumicën e rasteve nuk kanë kaluar as pesë minuta dhe autoambulanca e spitalit “EDA” ose atij IMH ka mbërritur në QKUK.

Numrin më të madh të referimeve, sipas smsve, transkriptimit të përgjimeve, dëshmitarëve të Prokurorisë dhe orarit të kujdestarisë, e ka bërë kardiologu i QKUK-së Nexhmi Zeqiri. Zeqiri është kardiologu i cili me së shpeshti nga mjekët e kardiologjisë ka mbajtur kujdestari. Ai nuk ka dashur të flasë për përfshirjen e tij në këtë aferë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending