Connect with us

Lajme

Mitrovicasit kërkojnë ndërtimin e një xhamie afër Urës së Ibrit

Published

on

Derisa në Prishtinë serbët po e duan përfundimin e kishës së tyre brenda kampusit universitar, në Mitrovicë dikush po e do xhaminë e vjetër afër Urës së Ibrit.

Madje, të paktën me propozime vizuele po jepen edhe ide se si do të dukej në rast të lejes së rindërtimit, raporton klankosova. I pari që e filloi këtë ide është Naser Gashi nga Mitrovica. Ai thotë se ideja për rindërtimin e xhamisë është se aty ka qenë e ndërtuar më parë një xhami.

Gashi ka filluar që fushatën ta zhvillojë në rrjetet sociale, derisa shpreson që ideja e tij të marrë formë.

“E pash vendin që e kishin gërmuar këtu punëtoret dhe më shtyri që të bëjë një fushatë, duke qenë se aty ka qenë xhamia e Ibrit”, thotë Gashi.

Edhe qytetarët e Mitrovicës janë të pajtimit që afër Urës së Ibrit të rindërtohet xhamia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending