Connect with us

Lajme

Misteri i kufomave të peshkatarëve në Vlorë

Published

on

Mediat italiane kanë dhënë lajmin sot të gjetjes në Shqipëri të kufomave të Sante Lanzilloti dhe Francesko De Blasi, dy italianëve, peshkatarë amatorë, në ujërat e Vlorës si dhe faktin që ata tashmë janë idenfitikuar.

Por trupat që dyshohen të mbytur, mbartin me vete misterin e zhdukjes dhe shumë të tjerë:

“Historia nuk e ka ende një fund, – shkruan Quotidianodipuglia – Hetimet vazhdojnë. Sepse ka pyetje për largimin e tyre në një moment të pazakontë nga Santa Sabina, për të marrë një anije të fuqishme nga një person i tretë dhe pa marrë rrjetat e peshkimit, telefonata dhe shpjegimi i palës shqiptare.

Nuk ka asnjë gjurmë të barkës, me të cilën ata kanë kaluar detin, me sa dukej për peshkim. Familjarët e tyre ende pyesin veten se ç’mund të ketë ndodhur.

Drama filloi pasditen e 14 marsit. Sipas hetimeve, dy burrat u lanë pas portin e Torre Santa Sabina për herë të fundit të martën. Rreth orës12, De Blasi me makinën e tyre ka arritur Lanzilotti-n. më pas, së bashku, janë drejtuar për në qytetin bregdetar Carovigno.

Në barkën e peshkimit të De Blasit ishin të gjitha mjetet e punës, kurse Lanziloti nuk e kishte një të tillë. Një barkë e e gjatë 6 metra me ngjyrë të bardhë, me një shirit blu anash dhe me motorrë të fuqishëm. Biseda e fundit me tokën ka qënë atë natë, kur De Blasi ka telefonuar pronarin e barkës duke i thnënë “Ndihmë, se po mbytemi!”.

Dhe këtu kontaktet ndërpriten. De Biasi dhe Lanzilotti duhet të kenë qenë vetëm atë mbrëmje. Pastaj heshtje. Hetimet janë duke vazhduar për të ndërtuar atë që mund të ketë ndodhur. Të nesërmen, familja e De Blasit ka nisur të frikësohet për zhdukjen e tij dhe të shokut të tij.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending