Connect with us

Sporti

‘Mission Impossible’ për Stefano Piolin tek Interi

Me 8 pikë larg zonës së Ligës së Kampionëve, 7 skuadra përpara në renditjen e serisë A dhe pesë ndeshje nga kjo javë deri në Krishtlindje, që të gjitha vendimtare.

Published

on

Ngjitja e Interit në klasifikim për të shkuar në objektivin parasezonal duket një mision thuajse i pamundur pavarësisht besimit të trajnerit Stefano Pioli, që mori në duar çelësat e ekipit me besimin se do t’ia dalë.

Derbi konfirmoi që Inter është një skuadër e aftë të arrijë minimalisht vendin e tretë, dhe pikërisht për këtë, 450 minutat e ardhshme do ti japin drejtuesve përgjigje më të qarta e ndoshta përfundimtare për të ardhmen.

Zikaltërit do të rinisin vrullin atu ku e lanë, nga entuziazmi i barazimit në “San Siro”. Në po të njëjtin stadium këtë radhë do të vijë Fiorentina, dhe kalendari do të pasojë me transfertën e sikletshme ndaj Napolit në “San Paolo”, transmeton tch.

Ekipi i Piolit ka një problem të madh ekuilibri me distancim mes 3 reparteve dhe gabimet individuale nuk ndihmojnë në lidhjen e skuadrës.

Pas dy përballjeve të para, Inter do të luajë sërish në shtëpi ndaj Genoas, më pas ndaj Sassuolos e në mbyllje me Lazion në “San Siro”, aty ku saktësisht një vit më parë Pioli dhe Candreva me fanelën e kaltër, nisën krisjet e para të epokës Mancini.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending