Connect with us

Showbiz

Miss Kosova 2016, jeton në Kosovë megjithëse nuk ka shtetësi

Published

on

Camilla Barraza, vajza që para pak ditësh fitoi kurorën e më të bukurës në Kosovë, nuk është shtetase e Republikës së Kosovës.

Këtë e kanë konfirmuar për KultPlus Zyra për Komunikim me Publikun e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Republikën e Kosovës.

Pas verifikimit në bazën e të dhënave të gjendjes civile dhe të Departamentit për Shtetësi Azil dhe Migracion në MPB për këtë person nuk është gjendur as një shënim. Camilla Barraza nuk është shtetase e Republikës së Kosovës, dhe ky person nuk ka parashtruar kërkesë për fitimin e shtetësisë së Republikës së Kosovës në DSHAM/MPB.

KultPlus ka dashur të dijë nëse Barraza është shtetase për faktin se është zgjedhur Miss Kosova para pak ditësh, në një garë ku megjithatë ka pasur vajza nga Kosova e të cilat kanë edhe nënshtetësinë e Kosovës edhe nëse për një kohë nuk kanë jetuar brenda shtetit.

Para pak ditësh portali ka provuar të konfirmojë mbi nënshtetësinë e Barrazas edhe nga organizatorja e Miss Kosova, Agnesa Vuthaj, por ajo duke mos treguar mbi këtë fakt ka zbuluar se bukuroshja nga Argjentina jeton prej kohësh në Kosovë. Është paralajmëruar edhe një konferencë për media për të sqaruar tërë rrëmujën e krijuar nga përzgjedhja e vajzës si fituese, por diçka e tillë ende nuk ka ndodhur.

Vuthaj, në një tekst botuar para pak ditësh, arsyetohet se është normale që një vajzë ta përfaqësojë një shtet në të cilin nuk jeton për shumë kohë dhe prej të cilit nuk ka as nënshtetësi.

Barraza është zgjedhur Miss Kosova 2016 para pak ditësh, në një spektakël që u transmetua në Televizionin Klan Kosova. Për një portal në Argjentinë, Barraza tregon se ka marrë mesazhe kërcënuese.

“Njerëzit janë të frustruar dhe më dërgojnë mesazhe kërcënuese në rrjete sociale. Kam frikë edhe për familjen time, atje në Argjentinë. Por do të luftoj deri në fund që Argjentina ta njohë pavarësinë e Kosovës” thotë Barraza për Radioëtcv.

Mbetet të shihet nëse një vendim i tillë duhet rishikuar dhe nëse një bukuroshe shqiptare do të dalë fituese në këtë konkurs bukurie.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Ja si dukej Vuçiqi si 10-vjeçar (Video) 2021

Published

on

Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestimit “Radost Evrope”, kur rastësisht deklaratë për këtë televizion dha presidenti i sotëm i këtij shteti, Aleksandar Vuçiq, atëkohë dhjetëvjeçar.

Ai foli rreth ndeshjes që u luajt gjatë atij manifestimi me shokët nga jashtë shteti, por edhe rreth djaloshit nga Austria të cilin gjatë atij viti e kishte mysafir në shtëpinë e tij, meqë fëmijët që vinin në kuadër të këtij manifestimi qëndron tek filloristët beogradas.

Presidenti i sotëm serb atëkohë e mori në shtëpinë e tij djaloshin nga Austria me emrin Leopold Viser.

Ai ishte shumë i interesuar për sport, veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur. Me kërkesën e tyre ne këtu e kemi zhvilluar një ndeshje miqësore dhe e kemi fituar, por pavarësisht gëzimit tonë dhe pikëllimit të tyre, ne kemi mbetur miq të vërtetë, miqësinë e të cilëve nuk do ta mund ta humb askush. Emri i tij ishte Leopold Viser dhe pseudonimi i tij ishte Pondi”, tha 10-vjeçari Vuçiq.

veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur

Continue Reading

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Trending