Connect with us

Lajme

Mirena: LDK-ja po e pret Gjykatën Speciale

Published

on

Panelisti i Zonës B, Ilir Mirena, ka thënë se Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme, dhe se kjo parti po pret të funksionalizohet Gjykata Speciale, e cila, sipas Mirenës, do të prekte elementë brenda Partisë Demokratike të Kosovës.

“LDK-ja ka rënie të madhe, për shkak të tradhtisë që i kanë bërë elektoratit dhe tradhtisë që i ka bërë VLAN-it. Prandaj ata kanë shpresa në Gjykatën Speciale dhe mungesa e emrave të komandantëve të PDK-së. Kjo është shpresa e LDK-së”, ka thënë Mirena, njofton Klan Kosova.

Ai beson se nëse tani shkohet në zgjedhje, partia që do përfitonte më shumë është PDK-ja.

“Në këtë situatë zgjedhjet më së shumti do t’i konvenonin PDK-së”, ka thënë Mirena, duke shtuar se kjo parti e ka hetuar që kanë filluar t’i bijën numrat, ndaj ideja brenda PDK-së është që “sa më shumë që shtyhet kjo situatë e përkeqësuar do të reflektonte në rënie të mëtejme”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending