Connect with us

Lajme

Ministrja serbe: Autostrada e paqes do të financohet nga bankat ndërkombëtare

Published

on

Ministrja e ndërtimit të Serbisë, Zorana Mihajloviç tha sot se në samitin evropian të Ballkanit Perëndimorë do të folet për ndërtimin e “autostradës së Paqes”, Nish-Merdare-Prishtinë si dhe financimi i këtij projekti do të bëhet nga Banka Botërore, Banka Evropiane si dhe nga disa investime të Bankës Evropiane për rindërtim dhe zhvillim.

Me organizatat financiare ndërkombëtare të përfshira do të diskutojmë mundësitë për financimin e projekteve në infrastrukturën rrugore dhe hekurudhore si dhe rindërtimin e qendrave klinike në Serbi, tha Mihajloviç për Tanjug, transmeton Periskopi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending