Connect with us

Lajme

Ministria që u bë çerdhe e LDK-së (Video)

Published

on

Djali i nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliut, djali i kryetarit të Lipjanit Imri Ahmetit, vajza e vëllait të Isa Mustafës, dhe reja e Isa Mustafës, janë prurjet e fundit në Institucionin shtetërorë që udhëhiqet nga ministri i LDK-së Arban Abrashi.

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale që si institucion ka për qëllim rehabilitimin e mirëqenien e pjesës më të madhe të popullsisë në vend, ka rehatuar të paktën të afërmit e bashkë partiakëve të ministrit.

Shkumbin Veliu, djali i kryetarit të Podujevës Agim Veliut, e që vjen nga LDK-ja, është punësuar në këtë ministri si zyrtar për legjislacion.

Ndërsa në divizionin e hapur muaj më parë në këtë ministri, atë për sigurime sociale është punësuar Qëndrim Ahmeti, djali i kryetarit të Lipjanit Imri Ahmetit, e që gjithashtu vjen nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Ky madje është në kontratë mbi vepër.Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë, Izedin Bytyqi i ka konfirmuar televizionit këto punësime, ani pse sipas tij të dy ata janë punësuar me plotësim të kritereve.

“Shkumbin Veliu është zyrtar me kontrate te rregullte, nuk është me kontrate mbi vepër, ne MPMS ka ardhë si transfer nga komuna e Prishtinës, kurse Qendrim Ahmeti është i angazhuar me kontrate mbi vepër, ne divizionin për marrëveshje për sigurime Sociale dhe punësim, qe është një divizion i sapo funksionalizuar ne kuadër te ministrisë. Procedura e angazhimit te tij ka qene me konkurs publik, me kohëzgjatje për periudhe gjashtëmujore.”

Njëjtë në këtë ministri janë punësuar edhe vajza e vëllait të kryeministrit Mustafa, si dhe nusja e djalit të vet kryeministrit.

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending