Connect with us

Lajme

Ministria e Jashtme, me “ministër në detyrë”

Published

on

Petrit Selimi ka funksionin formal të zëvendësministrit të Punëve të Jashtme, shkruan sot Koha Ditore.

Por, pak kohë pasi ish-shefi i tij, Hashim Thaçi, është zgjedhur president shteti, është autorizuar nga kryeministri Isa Mustafa që të ushtrojë detyrat dhe përgjegjësitë e ministrit.

Menjëherë pas kësaj, në llogarinë e tij në Twitter, Selimi ka përditësuar të dhënat për punën që kryen. E ka shkruar “Acting Minister @MFAKosovo”, e që ka kuptimin e ministrit në detyrë, në MPJ-në e Kosovës.

Edhe në një ligjëratë të aranzhuar në Institutin Evropian LSE, prezantohet si ushtrues detyre i ministrit./Koha/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending