Connect with us

Lajme

Ministri i jashtëm gjerman: Kur Serbia të hyjë në BE, me Kosovën çdo gjë duhet të jetë e qartë

Published

on

Kur Serbia të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, me Kosovën çdo gjë duhet të jetë e qartë, ka thënë sot ministri për BE në Ministrinë gjermane të Punëve të Jashtme Michael Roth, transmeton Koha.net.

Roth në intervistën për gazetën e Beogradit “Blic” ka theksuar se marrëdhëniet e Serbisë me Kosovën para anëtarësimit në BE duhet që “juridikisht dhe detyrimisht të jenë të normalizuara”.

Ai ka thënë kështu duke u përgjigjur në pyetjen nëse Serbia është e detyruar ta njohë Kosovën para hyrjes në Bashkimin Evropian.

“Edhe Kosova e ka perspektivën e anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Nuk guxojmë të lejojmë importimin e konflikteve bilaterale. Normalizimi duhet të avancojë sepse me të përmirësohet jeta e përditshme e qytetarëve serbë dhe e kosovarëve”, ka thënë Roth

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending