Connect with us

Lajme

Ministri i Isa Mustafës thotë se Demarkacioni nuk kalon

Published

on

Ministri i Diasporës dhe kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, në një intervistë për emisionin Info Box të RTV Dukagjini, është shprehur i bindur se koalicioni të cilit i takon nuk i ka votat e mjaftueshme për ta kaluar versionin aktual të Demarkacionit me Malin e Zi.

“Si Lëvizje për Bashkim, kemi kërkuar që Ministria e Diasporës të mos penalizohet për qëndrimet tona”, është shprehur Murati.

Sipas tij, në një bisedë me Kadri Veselin ai ka diskutuar për nevojën e domosdoshme të ekzistimit të kësaj ministrie.

Ministri Murati, në Info Box ka njoftuar se numri i regjistruar i bashkatdhetarëve tanë në diasporë deri me tani është 400 mijë.

“Por një analizë komplete e diasporës do të jetë gati në mars të vitit 2017”, ka thënë ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending