Connect with us

Lajme

Ministri Hoxhaj udhëton në Madagaskar për Samitin e Frankofonisë dhe lobim për njohje

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar sot për në Madagaskar, ku do të marrë pjesë në sesionin e 32-të të Konferencës Ministrore të Frankofonisë.

Published

on

Ministri Hoxhaj do të marrë pjesë në Samitin dy-ditor të Frankofonisë, dy vite pas anëtarësimit të Kosovës si shtet vëzhgues anëtar. Para se të nisej, në një takim koordinues me ambasadorët e vendeve frankofone në Kosovë, Hoxhaj ka deklaruar se Frankofonia është organizatë shumë e rëndësishme për Kosovën dhe synon që këtë bashkëpunim ta thellojë në projekte konkrete.

“Frankofonia është organizatë jashtëzakonisht e rëndësishme sa i takon ndërveprimit të Kosovës dhe qytetarëve të saj në vendet frengjisht folëse në aspektin ekonomik, arsimor, kulturor dhe diplomatik. Ne synojmë që këtë bashkëpunim ta thellojmë edhe më tutje me projekte konkrete nga të cilat do të përfitojnë qytetarët e Kosovës”, ka thënë Hoxhaj.

Hoxhaj pritet të takojë liderë të shumtë të shteteve frankofone, takime këto të cilat do t’i shfrytëzojë për të lobuar për njohje të reja për Republikën e Kosovës.

Kosova u pranua si vend anëtar në nëntor të vitit 2014 në Senegal.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending