Connect with us

Lajme

Ministri gjerman: Nuk është koha për integrim më të thellë në BE

Published

on

Ministri i financave i Gjermanisë, Wolfgang Schaeuble, thotë se Bashkimi Evropian duhet të mendoj nëse ka kuptim të bëhet integrim më i thellë i shteteve anëtare, duke pasur parasysh votimin në Britani për largim nga BE-ja.

“Në parim, jam mbështetës i integrimit më të thellë”, tha sot zoti Schaeuble, por ka shtuar se “tash nuk është koha”.

Mëtutje, ai konsideron se “në kohën e rritjes së demagogjisë dhe euro-spekticizmit të thellë, Evropa nuk mund të vazhdoj si përpara”.

Këto komente të ministrit gjerman u bënë pasi disa liderë të lartë të BE-së kanë kërkuar proces të integrimit më të thellë, si përgjigje ndaj votimit në Britani më 23 qershor, për largim nga blloku me 28 anëtarë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending