Connect with us

Sporti

Ministri i drejtësisë i Gjermanisë ka një mesazh për Dortmundin

Published

on

Ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe Monacos në Ligën e Kampionëve është anuluar pasi rrugës për stadium afër autobusit të skuadrës gjermane kanë ndodhur tri shpërthime.

Nga shpërthimet është lënduar Marc Bartra, spanjolli është dërguar në spital, kurse lojtarët tjerë kanë shpëtuar lehtë.

Gazeta gjermane ‘Die Wel’ raporton se autobusi i Dortmundit është i pajisur me xhama të veçantë të cilët janë shumë të fortë dhe kjo ka penguar që shpërthimi mos të shkaktojë lëndime serioze te lojtarët, përcjell Telegrafi.

Ndërkohë, ministri gjerman i drejtësisë, Heiko Mass, ka falënderuar BVB-në për mënyrën se si e kanë trajtuar situatën deri më tani duke shtuar:

“Ju kurrë nuk do të ecni vetë”, fjalë nga himni i tifozëve të Dortmundit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending