Connect with us

Lajme

Ministrat serb krijojnë paralelizëm edhe brenda institucioneve

Published

on

Uebfaqja zyrtare e Ministrisë për Komunitete dhe Kthim është kthyer në një trampolinë për të kaluar tek një uebsajt paralel, në të cilin plasohen aktivitetet e ministrit Dalibor Jevtiq, shkruan sot Koha Ditore.

Dritarja që hapet ofron informacione në gjuhën serbe, të shkruara në cirilike.

Kësisoj, faqja zyrtare e internetit e kësaj ministrie, si informatë të fundit mban një urim të ministrit për Krishtlindje, i bërë më 5 janar. Prej atëherë, të gjitha informatat e tjera janë publikuar në sajtin paralel. I fundit është urimi i ministrit për Kurban Bajramin.

Sajti i krijuar pasi Jevtiqi është bërë ministër, ka në domen inicialet e versionit serbisht të emrit të Ministrisë për Komunitete dhe Kthim. Si mundësi të parë informimi ka gjuhën serbe në versionin cirilik. Ka për opsion edhe versionin latin të serbishtes.

Kjo dritare interneti, linku i së cilës nuk ndodhet i listuar në Portalin Shtetëror, mundësi dytësore informimi ka lënë gjuhën shqipe. Informacionet i përkthen edhe në anglisht.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending