Connect with us

Lajme

Ministrat e Mustafës i bashkohen këngës për Car Lazarin

Published

on

Përmendorja e Car Llazarit e vendosur dje në pjesën veriore të Mitrovicës I ka gëzuar të gjithë serbët.

Por më të entuziazmuar në këtë ngjarje të djeshme ishin zyrtarët e Qeverisë serbe dhe ata të Kosovës.

Ministrat e kabinetit qeveritar të Isa Mustafës si dhe deputetët e Listës Serbe assesi nuk kanë munguar në këtë ngjarje ku i pranishëm ishte shefi Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq.

Zëvendëskryeministri i Kosovës Branimir Stojanoviq, bashkë me ministrat e Qeverisë Lubomir Mariq dhe Dalibor Jevtiq përveç se e kanë ndjekur në çdo hap të dërguarin e kryeministrit Aleksandër Vuçiq, ata edhe kanë vepruar njëjtë ashtu siç ka vepruar Gjuriqi.

Ata kanë duartrokitur por edhe kënduar kur në manifestimin të mbajtur dje është kënduar kënga nacionaliste serbe për Kosovën.

KosovaPress ka kapur momentin kur ministrat e Qeverisë së Kosovës shihen duke kënduar dhe duartrokitur për këngën e Betejës së Kosovës.

Kjo këngë i kushtohet betejës së humbur të serbëve më 28 qershor të vitit 1389 në Gazimestan.

Në këtë luftë e humbur nga ushtria osmane është vrarë Car Llazari. Që nga ajo kohë serbët Betejën e Kosovës e konsiderojnë si fitore./KosovaPress/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending