Connect with us

Lajme

Mimozës i plotësohet dëshira! (Foto)

Me Dekret të Presidentit të Shqiperisë, Bujar Nishani, në Maj të këtij viti kanë fituar shtetësinë shqiptare si personalitete publike, kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti si dhe disa personalitete tjera.

Published

on

Në një prononcim për “Indeksonline”, Kusari-Lila thotë se pas disa muajve arriti që sot ta kryej procedurën e aplikimit për leje njoftimi dhe pasaportë të Republikës së Shqipërisë.

Ajo tregoi se përtej pritjeve, sot kishte emocione kur mori pasaportën në dorë derisa është krenare që është shtetesja më e re e Shqipërisë.

“Krejt fëmijëria dhe rinia ime më shkoi para syve pasi ne në Gjakovë jemi rritur me imagjinatën, athua si është Shqipëria në anën tjetër të Qafë Morinës. Jemi shumë më afër se sa e mendojmë. U ndjeva e plotësuar në identitet”, ka thënë Kusari-Lila. /Indeksonline/

15174483-10154541276295664-762953775-n_1479747798-3284756

15128728-10154541276395664-551360685-n

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending