Connect with us

Lajme

Mimoza Kusari flet për partinë e re: Nuk po krijojmë parti elitare vetëm për Prishtinën

Mimoza Kusari-Lila, kryetare e Komunës së Gjakovës dhe tani pjesë e krijimit të subjektit të ri politik në vend, të cilin ajo e quan “Alternativa”, në emisionin Infobox të RTV Dukagjini ka prezantuar një formë të re të funksionimit dhe të vlerësimit të individëve brenda këtij subjekti, e që është përmes sondazhit.

Published

on

Ajo ka thënë se ideja është që bashkëthemeluesit e partisë të vijnë nga gjithë Kosova, dhe se nuk po krijohet një parti elitare vetëm për Prishtinë.

Ndërsa nëse ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, do të jetë pjesë e subjektit të ri, Kusari-Lila ka thënë se janë të hapur për bashkëpunimin e saj nëse ajo dëshiron të jetë pjesë e subjektit.

Kusari Lila në Infobox ka thënë se ideja e këtij subjekti është të angazhoj edhe personat te cilët nuk kanë qenë të përfshirë drejtpërdrejtë në politikë deri më tani, që kanë ide dhe kanë pakënaqësitë e tyre me ato çfarë po ndodhin në Kosovë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending