Connect with us

Lajme

Mimoza Kusari e bindur se PAN nuk i ka numrat: Qeverinë e formojnë LAA e VV

Published

on

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka ripërsëritur edhe njëherë se koalicioni LAA, pjesë e të cilit është edhe partia që ajo drejton nuk do të bëjë koalicion paszgjedhor me koalicionin kundërshtar PAN.

“Nuk ka asnjë lëvizje, kemi pasur takim të përbashkët të deputetëve të koalicionit, bashkë më Mustafën dhe zotin Pacolli, gjihë njëzëri qëndrojmë në parimet që janë prezantuar vazhdimisht – që nuk ka koalicion me PAN-in”.

Ajo ka thënë në Ballë për Ballë në Klan Kosova se PAN-i nuk i ka numrat për të krijuar Qeverinë dhe se është në panik.

“PAN-i është në krizë, nuk i ka numrat, data dhe afati për mledhjen e konstituimit të Qeverisë po shtyhet”.

“PAN-i nuk do ta bëjë Qeverinë, nuk do të ketë mundësi, sikur ti kishin numrat do ta thërrisnin mbledhjen. PAN-i nuk i ka numrat, po luan lojë psikologjike, gjithçka po e bën për pozita”.

“Koalicioni qeverisës duhet të ketë shumicë shqiptare, patjetër edhe me pjesëmarrjen e partive jo shqiptare por të mos jemi të varur, nga një vendim i Beogradit për procese tepër të rëndësishme”.

Sipas saj, pas përpjekjes së parë të dështuar të PAN-it, presidenti do të duhet t’ia japë partisë së dytë mundësinë për krijimin e Qeverisë

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending