Connect with us

Lajme

Mimoza ia vendosë shtatoren Fadil Hoxhës në Gjakovë (Dokument)

Published

on

Pavarësisht reagimeve të shumta, kryetarja e Gjakovës nuk po heqë dorë nga premtimi për vendosjen e shtatores në Gjakovë për ish-liderin komunist të Kosovës, Fadil Hoxha.

Komuna e Gjakovës sot ka shpallur konkursin e projektit për vendosjen e shtatores së Fadil Hoxhës. Sipas njoftimit të shpallur nga kjo Komunë, qëllimi i konkursit është arritja gjerë te zgjidhja më e mirë ideore arkitektoniko-urbanistike, ambientale dhe artistike për “Rregullimin e ambientit për vëndosjen e shtatorës së Fadil Hoxhës”, që është lëndë e konkursit, duke përmirësuar kontekstin ekzistues urbanistik dhe gjeomorfologjik, në përputhje me standardet moderne dhe të trajtoj nevojat efiçente të energjisë, shkruan Infokusi.com

Ndërsa projekti do të realizohet  në afërsi të kryqëzimit të rrugëve “Nëna Tereze” dhe “Ismail Qemali”, pranë hotelit “Pashtriku” në Gjakovë. Afati kohor për pranimin e aplikacioneve është caktuar 11 maj 2017.

Përndryshe, edhe disa asambleistë të Gjakovës e kundërshtojnë nismën e Kusarit për vendosjen e shtatores së Hoxhës në Gjakovë, me arsyetimin se pikërisht komunistët e udhëhequr nga Fadil Hoxha kanë vrarë paran 70 viteve heroin Shaban Polluzha./Infokusi.com.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending