Connect with us

Lajme

Militantët shi’itë nisin përballjen me ISIS në Mosul

Mbështetja e grupimit të armatosur shi’itë është pritur disi me skepticizëm, pasi më herët ata janë akuzuar për kryerjen e krimeve të ndryshme, përfshirë edhe krime lufte, ndaj myslimanëve të degës sunite, të cilët janë në minorancë në qytetin Tal Afar.

Published

on

Ndërkohë, vijojnë luftimet për qytetin e Mosulit, pavarësisht rrezikshmërisë që paraqet operacioni.

Ekstremistët e Shtetit Islamik, në kushtet kur forcat qeveritare irakiane po përparojnë me ritme të kënaqshme, kanë nisur që të sulmojnë popullsinë civile.

Deri më tani është raportuar se luftëtarët e organizatës terroriste kanë marrë peng 8.000 familje.

Gjithashtu, ata kanë vrarë 190 ish-anëtarë të forcave të sigurisë së Irakut si dhe 42 civilë.

Për këtë arsye, ekspertët ushtarakë si dhe komandantët amerikanë që po këshillojnë ushtrinë e Irakut, shprehen se çlirimi i plotë i Mosulit do të kërkojë të paktën disa javë, për të mos thënë disa muaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending