Connect with us

Sporti

Miliarderi kërkon të blejë Arsenalin

Published

on

Njeriu më i pasur i Afrikës, Aliko Dangote vazhdon të interesohet sërish për të blerë klubin e Arsenalit.

Ai ishte përfolur edhe vite më parë për një gjë të tillë, mirëpo kjo nuk kishte ndodhur.

Njeriu i cili posedon pasuri në vlerë prej 8.3 miliardë funtesh beson se mund ta drejtoj një klub të madh si Arsenali.

“Unë kam drejtuar një biznes shumë të suksesshëm dhe mendoj se mund të drejtoj një ekip shumë të suksesshëm”, deklaroi Dangote.

Por, kjo është në kundërshtim me strategjinë e klubit londinez, klub i cili nuk njihet për shpenzime të mëdha në merkatot e transferimeve. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending