Connect with us

Sporti

Milani mposht bindshëm Crotonen, rimerr kreun

Published

on

Skuadra e Piolit, Ac Milan ka mposhtur skuadrën e Crotones, e cila gjendet në pozitën e fundit në tabelë, me rezultat mjafat bindës, shkruan Periskopi.

‘Rossonerët’ arritën të shënonin plot 4 herë në portën e kundërshtarëve, duke iu shkaktuar debakël këtyre të fundit.

Ishte sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic ai që shënoi dy golat e parë, duke arritur shifrën e 501 golave në karrierën e tij, kurse dy golat e tjerë për 60 sekonda i shënoi sulmuesi kroat, Ante Rebic.

Kjo fitore e ka rikthyer Milanin në krye të tabelës me dy pikë më shumë se rivali lokal, Inter dhe shtatë pikë më shumë se kampioni në fuqi, Juventus.  /Periskopi

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending