Connect with us

Lajme

Milaim Zeka, sharje e akuza të rënda Insajderit, gazeta paralajmëron padi

Gazetari Milaim Zeka është treguar i ashpër në fjalor ndaj një artikulli të publikuar nga Gazeta Online Insajderi me titull “Këmbëkryq në Odën e Marrëzisë”, ku trajtohet fushata elektorale në Drenas e cila po zhvillohet në oda tradicionale shqiptare. Ndaj fjalorit dhe akuzave të Zekës ndaj gazetës, redaktori në Insajder, Vullnet Kransiqi, ka paralajmëruar padi në gjykatë.

Published

on

Zeka, Gazetën Insajderi e quan “portal të nëntokës” dhe të krijuar nga nëntoka e UDB-së shqiptare dhe nga “disa segmente të ish-ShIK’ut”, raporton Periskopi.

Komenti i plotë i Zekës në Facebook bërë para një ore:

Kur lucat merren me gazetari

Portali i nentokes, Insajderi, i krijuar nga nentoka e udbes shqiptare, edhe nga disa segment te ish SHIK-ut, ka bere nje shkrim, me titull: Odat e marrezise. Ne kete shkrim, jo vetem deputetja Ganimete Musliu, qe eshte fyer rende, po te gjitha ato nena, ato motra, ato luftetare, duke filluar qe nga Shote Galica, e deri tek Xheve Lladrovci, te cilat gjoja na paskan qene primitive, qe “kane ndejtur neper odat e marrezise”.

Ky far luci i gazetarise, te cilit nuk po ja permend emrin, garant eshte nisur nga nena e tije, e cila gjykuar nga shkrimi, mmlefi dhe urrejtja e tije per odat, te jep me kuptu qe ajo ka qenderuar vetem ne aher te lopeve, edhe afer ndonje lope e ka nxjerre kete lopen mashkull, i cili nuk ka turp te shkruaje marrezira te tilla.

Ky analthithes, qe shkumon gjithe naten e lume duke ua marre ne goje politikaneve, dhe nentokes kosovare, mundet me hanger mut gjithe diten e lume, sepse kete luks, ia jep gazetaria e varfer e Kosoves!

I kontaktuar nga Periskopi, redaktori i Gazetës Insajderi, Vullnet Krasniqi tha se Zeka do të paditet për, siç tha ai, shpifjet dhe fyerjet e ulëta.

“Zeka do të paditet, sepse fillimisht ka shpifur kunder Insajderit, dhe më ka fyer në mënyrë të ulët dhe me bizare të mundur”, tha Kasniqi. /Periskopi/

Këmbëkryq në Odën e Marrëzisë

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending