Connect with us

Lajme

Milaim Zeka prapë në Gjykatë

Gazetari Milaim Zeka i cili ishte shpallur i pafajshëm më 12 gusht të këtij viti, do të paraqitet sërish në Gjykatën e Apelit në cilësinë e të pandehurit.

Published

on

Sipas një njoftimi të avokatit Gafurr Elshani,   në rastin  e ashtuquajtur “Rasti Drenica”, më 30 nëntor 2016, në orën 10:00, Zeka, në cilësinë e të pandehurit do të paraqitet  në Gjykatën e Apelit, ku do të mbahet seancë gjyqësore e Kolegjit të Gjykatës së Apelit dhe ku do të vendoset mbi ankesën e PSRK-s, të ushtruar kundër Aktgjykimit lirues të Gjykatës Themelore të Mitrovicës, në lëndën penale kundër të të akuzuarve Milaim Zeka dhe Rrustem Rukolli.

Milaim Zeka dhe Rrustem Rukolli akuzoheshin për veprën penale “Shkelje e fshehtësisë së procedurës” dhe “Tentim i pengimit të të provuarit ose procedurës zyrtare dhe privatësisë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending