Connect with us

Lajme

Milaim Zeka ka disa fjalë për rastin e rapsodit kosovar që vrau vajzën dhe veten

Published

on

Deputeti i zgjedhur Milaim Zeka, ka shkruar për rastin e rapsodit Sami Veseli, i cili vrau vajzën dhe veten.

Zeka shkruan:

Vetevrasja e Sami Veselit, dhe vrasja e vajzes ne Gjermani

Sami Veseli ka qene nje burr teper i mire. Shume i edukuar, konzervativ, dhe teper tradicional.

Si te gjithe ne, qe çdo dite kemi debate te nxeheta me gra, me burra, me vellezer, me motra, me miqe e jarana, edhe ai kishte mospajtime me gruane e tije. Ne nje moment te caktuar, kur njeriut i iken mendeja, ai vendosi ta vrase gruan dhe vajzen.

Duke e kuptuar gabimin e rende qe kishte bere, vendosi ta vriste edhe veten. Ma shume se vrasja e tije, po vrasin komentet e njerezeve te pashpirte neper rrejetet sociale, duke e gjykuar veprimin e tije, dhe duke pergojuar e paragjykuar femijet tane neper vendet perendimore. Vetem atyre qe kurr nuk ju ka punuar truri, dhe as qe ju punon, munde te perzihen ne perzgjedhjen e marteses te dikujte tjeter, pa qofte edhe te femiut te vete. Nuk edukohet femiu me dhune, as me ketcenim, po me perkujdesje edashuri. Nuk edukohet femiu duke luajtur zhol, domino e bigjoz neper klube deri ne pese te mengjesit, pastaj duke ardhur me shishen e rakise ne shtepi, duke e rrahur e maltretuar gruane para syve te femijeve, sepse ne perendim ka shtet, dhe ai shtet te mbrone edhe nga famileja. Te ne, ne vend te shtetit, duhet me te mbrojte akrabaja, prandaj jemi ketu ku jemi!!!
Deshem apo nuk deshem me e pranu, truri i nje pjese dermuese te ne shqiptareve, kalon pertej maleve te Tarabored, ne Afganistan!
Prandaj kam kerkuar qe qeveria e Kosoves, me investu ne çerdhe, dhe edukim! Me hape edhe çerdhe per te rritur, pse jo?!!!

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending